otel dekorasyon

başa dön

Mimarinin Yeni Keşfi: KATE MOSS

MİMARİNİN YENİ KEŞFİ: KATE MOSS

Kate Moss, İngiliz Mimarlık şirketi Yoo ile yeni bir maceraya atıldı. İngiltere’nin kırsal kesiminde lüks evlerin bulunduğu bölgede bir evin dekorasyonunu üstlenen Moss, tek kalemde romantik, rustik, bohem ve lüks olmayı başaran bir tarza imza attı.

Bir tatil dönüşü NewYork’un JFK Havaalanında aktarma yaparken keşfedilen ve süper modeller dünyasına bomba gibi giren Kate Moss, yeni bir açılım yaptı. 14 yaşında dünyaca ünlü Storm Model Ajansı tarafından keşfedilen Kate Moss, şimdi ise İngiliz mimarlık ve tasarım şirketi Yoo ile yeni bir maceraya atıldı. 41 yaşında farklı bir sektöre adım atan Kate Moss, İngiltere’nin kırsal alanlarında yaygınlaşan lüks yazlıkların iç mekan tasarımlarını yapacak. Moss’un İngiliz mimarlık şirketi Yoo ile yaptığı işbirliğinin ilk projesi de The Barnhouse oldu. Moss ve Yoo, tasarımlarıyla geleneksel bir İngiliz evine modern bir yorum katmayı hedefliyor.

Retro, bohem, özgür ruh hepsi bir arada

Yıllardır Donna Karan, Yves Saint-Laurent, Roberto Cavalli, Dior, Louis Vuitton, Burberry ve Topshop gibi dünyaca ünlü moda markalarının yüzü olan Kate Moss, modadaki karakteristik duruşunu dekorasyona da katınca ortaya aynı anda romantik, rustik, bohem ve lüks olmayı başaran bir ev çıktı. İngiltere sayfiyesinde, varlıklı ailelerin kaçış noktası olan bölgedeki lüks evin, yeniden yorumlanmasında Moss’un en büyük destekçileri ise Yoo şirketinin ortakları emlak girişimcisi John Hitchcox ve Fransız tasarımcı Philippe Starck oldu.

Duvar dokunuşları House of Hackney’den

Peki Moss neler mi yaptı? Moss’un tasarımına katıldığı evin 5 odası bulunuyor. Yapının dış cephe kaplaması tuğla ve ahşaptan. Geniş camları bulunan Barnhouse da yatak odası hariç evin tüm duvarlarında House of Hackney duvar kağıtları tercih edilmiş. Evin birçok noktasına Kate Moss tarafından seçilmiş tasarım objeleri yerleştirilmiş. Yüksek tavanlı yapının merkezindeki salon, Arik Levy tarafından tasarlanmış olan Fold Light serisinden büyük bir parça ile aydınlanıyor. Evdeki mobilyaları tasarımı da David Haddock imzasını taşıyor. Yapının içini Damien Hirst’ten Allen Jones’a farklı sanatçılara ait sanat eserleri süslüyor.