otel dekorasyon

başa dön
20 ŞUBAT
1985 defa Okundu

Tekstilin ilk ihtisas AVM’sine Tago imzası

Tekstilin ilk ihtisas

AVM’sine Tago imzası

RealMerter, tekstil sektörünün ilk ihtisas AVM’si olacak. Oliv Yapı ve Vizyon Art Yapı ortaklığında inşa edilen RealMerter, dev markaları bir çatı altında toplayacak.

Konsepti ile Türkiye’de bir ilke imza atacak olan projenin tasarımını Tago Mimarlık üstlendi. Proje, 2017 yılında tamamlanacak. İstanbul Merter'in merkezinde konumlanan ve bölgenin ilk kentsel dönüşüm projesi olan Real Merter, yıllık yaklaşık 5 milyar dolar ticaret hacmi bulunan Merter bölgesinin, katma değerini daha da arttıracak.

130 milyon liralık yatırım

İstanbul Merter’de hayata geçirilen RealMerter, 130 milyon lira yatırım bedeline sahip. 14 bin 591 metrekare alan üzerine kurulan proje kapsamında toplam 248 adet konut ve 155 mağaza bulunuyor. Real Merter projesi büyüklükleri 66 metrekare ile 185 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1 ve 3+1 daire tiplerinde dizayn edildi. Projenin içinde kapalı yüzme havuzu, sauna, buhar banyosu, spor alanları, çocuk oyun alanları, dinlenme alanları, fitness center, basketbol sahası, otopark bulunuyor. Oliv Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dokumacı, "Yıllık yaklaşık 5 milyar dolar ticaret hacmi olan Merter Merter'e dar geliyor. Trafik, araç park, mal giriş ve sevkiyat sıkıntısı ile dar geliyor. Bölge artık kendine yakışan projeleri hak ediyor. Biz ve ortağımız Vizyon Art Yapı yaklaşık 30 yıldır bu bölgede ve İstanbul'da projeler üretiyoruz. Real Merter bölgenin ilk kentsel dönüşüm projesi olacak' diye konuştu.

Tago ödüllerle koşuyor

1995 yılında Gökhan Aktan Altuğ ve Tatsuya Yamamoto tarafından kurulan Tago Mimarlık, mimari proje, dekorasyon ve danışmanlık alanlarında hizmet veriyor. Şirket, kuruluşundan bu yana yüzlerce projeye imza attı. Dumankaya İkon, Dumankaya Miks, Bomonty Rixos, Mai Residence, Kartal Kule, Hilpark, Incity ve Nef 04 Apartments gibi Türkiye’nin önde gelen birçok projenin tasarımını üstlenen  Tago, birçok ödülün de sahibi. Tago’nun tasarladığı Dumankaya Ikon “2012 En Başarılı Gökdelen”inde dokuzunculuk ödülüne sahip olurken, Nef 04 Apartments projesi, ArkiPARC Gayrimenkul Ödülleri'nde konut dalında ödüle layık görüldü. Tago, Axis AVM projesi ile de ödül kazandı.