otel dekorasyon

başa dön
20 ŞUBAT
2374 defa Okundu

Narven Sağlık Kasabası tasarımı ile dünyaya örnek olacak

Narven Sağlık Kasabası

tasarımı ile dünyaya örnek olacak

Yaklaşık 250 milyon dolarlık bir yatırımla Bolu’da inşa edilen Narven Termal Sağlık Kasabası, mimarisi ve doğası ile Türk turizmine 4 mevsim katkı sağlayacak.

Yılda 400 bin kişiyi ağırlayacak olan Türkiye’nin ilk sağlık kasabası Narven Termal, tasarımı ve konsepti ile dünya ile örnek olacak. Bolu’da 450 bin metrekarelik bir alana kurulan Narven, termalizm (doğal şifalı su kaynakları ile uygulanan tedavi şekli), klimatizm (açık hava ve bol oksijenli temiz havanın yaygın olduğu dağ ortamında uygulanan tedavi şekli), uvalizmi (meyve sebze ve diğer bitkilerin kür sistemiyle tedavi şekli) harmanlayan bir mimari ile hayata geçirildi. Proje, doğaya saygılı mimarisi ile dikkatleri üzerine çekiyor.  

Uluslararası standartlara sahip

Bolu’da 250 milyon dolarlık bir yatırımla inşa edilen Narven Termal Sağlık Kasabası, Türkiye’deki termal turizmin bugüne kadarki en büyük yatırımlarından biri. Hisseli gayrimenkul sistemi ile Ocak 2016’dan itibaren misafirlerini ağırlayacak olan Narven Termal Sağlık Kasabası, 450 bin metrekare alanda, 7 bin 200 yatak kapasitesine sahip. "Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu" listesinde ilk 100 içinde yer alan Erpiliç, Çarıkçı Grup, GLS Genel Lojistik A.Ş. ve Nalçacılar A.Ş.’nin hayata geçirdiği proje, uluslararası standartlarda bir tesis olarak inşa edildi.

Doğaya saygılı mimari

Mimar Tuncay Çavdar, Mimari Danışman Orhan Özmen ve Peyzaj Mimarı Turgay Ateş’in imzasını taşıyan Narven, termal turizmin yanı sıra afiyet turizmi, sağlık turizmi, kongre-seminer ve kültür turizmine yönelik birçok alt yapıyı bünyesinde bulunduruyor. Sosyal imkânları, mimarisi ve doğası ile Türk turizmine 4 mevsim katkı sağlayacak olan Narven, çevreye ve doğal yaşama saygılı mimarisi ile dikkat çekiyor. Bölgede bulunan ağaçlar kesilmemesi için ağaçların konumuna göre çizilen projede, kasaba meydanı, villalar, rezidans, otel, fizik tedavi ve rehabilitasyon üniteleri ve kongre merkezi bulunuyor.

Adını Bolu’da yetişen ulu ağaçtan alan Narven Termal Sağlık Kasabası’nda 1+1, 2+1, 3+1 daireler ve villalar bulunuyor. Modern ve geleneksel mimarinin birleştiği çizgideki evler geniş ve ferah yaşam alanları sunuyor. 

Projenin en önemli detaylarından biri ise fiziksel engelli konuklar için hazırlanan "engelsiz daireler"... Engelsiz daireler tekerlekli sandalye kullanan misafirlerin kolaylıkla kullanacağı özel banyolar, geniş kapılar, alçak mutfak tezgahları ve uygun bir dekorasyonla tamamlanıyor.

Termal havuzlar, termal Türk hamamı, SPA ve Wellnes Merkezi'nde kneipp terapi havuzları, tuz odası, rasul terapi (çamur), vichy , herbal sauna, aroma terapili buhar odaları, relax room, macera duşları, cilt bakımı, masaj odaları, kar çeşmesi bulunan Narven'de termal sulara girdikten sonra misafirlerin vücut ısılarının korunması için evlere giden kapalı sokaklar yapıldı.