otel dekorasyon

başa dön
15 ARALIK
2361 defa Okundu

Mevcut yapı Stoğunun kalite ve kapasitesi yükseltildi..

İmamlar A.Ş.’nin 4. yatırımı: Side Star Elegance

Side Star Elegance, beklentilerden öte kalite algısının yükseltilmesi ve mutlak konuk konforunun maksimuma taşınması için projelendirildi.

Oğuz Karadayı - Genel Koordinatör

Side Star Elegance, Manavgat’ın tanınmış “İmamlar Ailesi” tarafından kurulan İmamlar Otelcilik ve Ticaret A.Ş.’nin yatırımı. 1999 yılında Side Star Beach Otel ile sektöre giriş yapan firma, 2005 yılında Side Star Park Otel’i, 2010 yılında Side Star Resort Otel’i açar. 2013 yılında da Astoria Oteli satın alarak, Side Star Elegance’a dönüştürür. İmamlar A.Ş.’nin sahibi olduğu ek şirket Ekkan İnşaat A.Ş. yönetiminde 2014 yılında renovasyona giren tesis, 2015 yaz sezonunda konuklarını büyük bir keyifle ağırlamaya başlar.

Tesis renovasyonu, hem güncel teknolojilerin yakalanması hem de konuk beklentilerinin karşılanması amacını taşımış.

Kurulduğu günden bu yana grubun koordinatörü olarak hizmet sunan Oğuz Karadayı, geçirilen renovasyon sürecinde mutlak surette kalite algısının yükseltilmesi ve konuk konforunun maksimuma taşınması için projelendirme yapıldığını aktarmakta. Yaz-kış hizmet veren tesiste, hem her yaştan konukların beklentilerini hem de gelen istekleri karşılayabilecek nitelikte bir yenilenme gerçekleştirdiklerini ifade etmekte.

Konforu yükseltecek detaylar, konuk memnuniyetinin %100 olması hedefinde...

38 dönüm alanda 327 odayı bünyesinde bulunduran eski tesise ait araziye ek yapı inşaa etme hakkı, yeni mekanlar oluşturabilmesini sağlamış. Artı olarak da tüm odalar yenilenmiş. Tepeden denizde dikey olarak konumlanan bina yapısının -5. kata kadar inmesi, tüm odaların muhteşem bir deniz manzarasına sahip olabilmesini sağlamış. Yatırımcı grup, yapının dikey olarak denize kademeli ulaşması konusunda bölgede yatay asansör mantığını kullanan ilk tesis olmuş. Coğrafi yapı nedeniyle daha çok Ege Bölgesi’nde sık karşılaşılan bu yatay asansör teknolojisiyle, kot farkı nedeniyle denize ulaşmak için yıllar önce yapılandırılan merdivenler kaldırılmış. Bu sayede özellikle orta yaş konukların, çocuklu ailelerin ve engellilerin yorulmadan plaja ve havuza ulaşımları sağlanmış. Tesiste konforu yükseltecek en önemli yeniliklerden biri de -5. katta yani bahçe kotunda bulunan 22 adet odaya özel havuzlar tasarlanması olmuş.

Güçlü mimari ve iç mimari ekibin yanı sıra doğru tedarikçi seçimi, renovasyon sürecini hızlandırmış.

Yatırımcılar, iç mimari proje tasarımında istedikleri modern ve elegans tarzı iç mimar Gülden Şener‘e çok iyi aktarmışlar. Kendisinin de uzun zamandır istenildiği şekilde bir proje uygulamayı hayal ettiğini öğrendiklerinde de karşılıklı bir pozitif algı oluşmuş. Bu noktadan sonra süreç son derece olumlu gelişmiş. Nihayetinde de her alanı farkındalık yaratan, kalite algısını konuklara doğrudan hissettiren bir tesis ortaya çıkmış. Tabi bununla beraber doğru tedarikçiler ile çözüm ortaklığı gerçekleştirildiğinden, altı ay gibi çok kısa bir zamanda ve olması gereken en doğru şekilde tesis açılışı gerçekleştirilebilmiş.


Nihat Vural - Orhan Vural - R.Cahit Vural - Kaya Vural dan oluşan Yönetim Kurulu üyeleri Aile değerleri gereği Side Star Elegence nin lobi girişinde yerlerini almışlar.