otel dekorasyon

başa dön
22 EYLÜL
2674 defa Okundu

Işıklı, ışıltılı tekstiller "Lumigram"

Işıklı, ışıltılı tekstiller

Yüksek teknolojili ultra ince fiber optik ile ışığı tekstile taşıyan Fransız firmasının "Lumigram"ı, dekorasyondan modaya kadar geniş çaplı kullanıma sahip.

Yüksek teknoloji içeren ışıltılı kumaş teknolojisi Lumigram, fiber optik ışık kaynağı temeliyle çalışıyor. Mikro düzeydeki fiber kablolardan yayılan ışık, neon ya da LED gibi diğer ışık kaynaklarının aksine, çok daha ince bir işçiliğin uygulanabilmesine izin veriyor. Tek kullanımlık ve şarj edilebilir pillerden ya da küçük bir transformatörden güç alabilen Lumigram, standart fiberlerin aksine dokudaki liflerin tam uzunluğu boyunca ışık yayabiliyor. Bu anlamda ışık tasarımına dayalı dekorasyona da farklı bir efekt yükleyen ürün turizm tesislerine, restoranlara, barlara, showroomlara önerilebilecek sıra dışı bir ürün olarak öngörülüyor. Fiber optik kumaş teknolojisine dayalı Lumigram, oluşturulacak perdeler ve duvar panelleri ile organizasyonlar için kullanılan özel dekorasyonun tamamında  kullanılabiliyor. Doğrudan sentetik tekstillere dokuması yapıldığından, materyal yüzeyinde ışığın kesintisiz ve düzgün bir şekilde dağılmasına imkan tanıyor.

Birden fazla renkte üretilebilen esnek ürün; ısınmaması, hafif olması ve oldukça az güç gerektirmesiyle de aktif olarak kullanılabilir bir teknoloji kategorisinde tanınıyor. Kullanıma hazır ışık panelleri olarak satışa sunulan Lumigram'a, istenildiği takdirde özel üretim olarak da ulaşılabiliyor. Ancak hazırlanacak tek bir panelin maksimum genişliğinin 150cm, uzunluğunun da birkaç metre olabileceği belirtiliyor. Gecenin yanı sıra gündüz de kullanılması için yüksek parlaklık içeren optik modüllerin bulunduğu ifade ediliyor.