otel dekorasyon

başa dön
22 EYLÜL
2335 defa Okundu

2016 Uluslararası A Tasarım Ödülleri ve Yarışması

2016 Uluslararası A' Tasarım Ödülleri ve Yarışması

Her yıl düzenlenen ve dünyanın önde gelen tasarım yarışması olarak tanınan A' Tasarım Ödülleri'ne katılım, 28 Şubat 2016'ya kadar devam ediyor.

Yarışma başvuruları ikili değerlendirmeden geçerek; deneyimli akademisyen, seçkin basın mensupları ve başarılı profesyonellerden kurulu tarafsız bir jüri heyeti tarafından değerlendiriliyor. Farklı ülke ve disiplinlerden gelen en iyi tasarımcıları öne çıkarmak için düzenlenen yarışma, ödül sahiplerine prestij sağlayarak uluslararası tanınırlık imkanı sunuyor.

İyi tasarım uygulamaları ve disiplinleri için global farkındalık

A’ Tasarım Ödülleri ve Yarışması tüm dünyadan endüstri alanlarındaki en iyi tasarımları öne çıkararak iyi tasarım uygulamalarına ve disiplinlerine global farkındalık yaratmak hedefini taşıyor. Bir diğer amacı ise tasarımcıları toplumsala ve dolayısıyla tüm insanlığa fayda sağlayacak üstün ürün ve projeler üretmeye teşvik etmek olarak belirtiliyor. Bilimin, tasarımın, yaratıcılığın ve teknolojinin sınırlarını zorlayarak toplumu ilerletmek gibi bir misyonun taşıyıcısı olan etkinlik; endüstriyel sektörlerde yaratıcılığı ve orijinal fikri ödüllendiriyor. Öte yandan o fikrin özgün, fonksiyonel ve etkin tasarım ürünü olduğuna işaret eden uluslararası bir ikon sunmasıyla da önem taşıyor.

Teknoloji, tasarım ve yaratıcılık odaklı projeler dünyanın en prestijili ödülü olan A'Tasarım Ödülü ile ödüllendiriliyor. Katılımların 28 Şubat'a kadar kabul edildiği ve sonuçların 15 Nisan'da açıklanacağı A’ Tasarım Ödülleri ve Yarışması'na katılım kabulü, eserin son 10 yılda tasarlanmış olması şartıyla gerçekleştiriliyor.

Detaylı bilgi için: https://competition.adesignaward.com