otel dekorasyon

başa dön
02 EYLÜL
1618 defa Okundu

Bursa Yapı ve Yaşam Fuarı / 1 - 4 Ekim 2015

Bursa Yapı ve Yaşam Fuarı / 1 - 4 Ekim 2015

Bursa’da 27 yıldan bu yana istikrarla düzenlenen “Yapı Yaşam Fuarı ve Kongresi”, 2015 yılında tamamen yenilenmiş bir şekilde Merinos AKKM Fuar Alanında, Erexpo Fuarcılık ve Burkon Turizm & Kongre işbirliğinde yapılacak.

TMMOB Mimarlar Odası Başkanı Can Şimşek, Erexpo Fuarcılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Usta ve Burkon Kongre Turizm Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eker, fuar hakkındaki görüşlerini bizlerle paylaştı.

 Erdal Usta - Can Şimşek - Hasan Eker

İlk defa 1988 yılında Orhan Efe başkanlığındaki Mimarlar Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu tarafından hayata geçirilen fuar, dünyada bir bilimsel kongre ile eş zamanlı devam eden en uzun süreli mimarlık etkinliklerinden biri. 2015 yılında adeta yeniden doğacak etkinliğin, mekansal niteliğinin yükseltilmesinin yanı sıra ilk kez gerçekleştirecek “Bursa Mimarlık Zirvesi” ile dolu dolu geçmesi hedefleniyor.

2015’te tüm olumsuzlukları ortadan kaldırarak, elit bir organizasyon ile mimarların tüm taleplerine cevap verilebilecek.

Bursa Yapı Yaşam Fuarı ile Bursa’da fuarcılık algısını değiştirecek organizasyonda sektörün profesyonelleri, yapı ve inşaat sektörünün en önemli temsilcileri buluşacak. Başta bölgeden olmak üzere yurt içinden ve yurt dışından 100’e yakın firmanın katılımı gerçekleşecek. Irak, İran, Rusya, Türk Cumhuriyetleri ve Balkanlar olmak üzere 10 ülkeden alım heyetinin yanı sıra, 40 ülkeden yabancı ziyaretçinin ağırlanması planlanmakta. Yurt dışındaki ofis ve temsilcilikler ile sürdürülen iletişim çerçevesinde; fuardan önce gelecek ziyaretçiler ile katılımcılar arsında ikili görüşmeler planlanacak. Bu anlamda ülkemizde yapılan diğer tüm B2C (Firmadan tüketiciye ticaret) fuarlarından farklı olarak B2B (İkili İş Görüşmeleri) fuar anlayışını yürütecek bir etkinlik olacak.

“Kentsel Boşluğun Dili” temalı kongrede bilimsel değerlendirmeler, sektör profesyonellerine sunulacak.

“Kentsel Boşluğun Dili” temalı bildiri sunumlarının yer alacağı kongre çerçevesinde “KENTSEL (KAMUSAL) ALANLARIN İRDELENMESİ - PLANLAMA VE TASARIM STRATEJİLERİ VE UYGULAMALARI - SOSYO-EKONOMİK OLGULAR - SOSYO-KÜLTÜREL OLGULAR” derinlemesine irdelenecek.

(Kongre ile ilgili ayrıntılı bilgiler:  www.yapiyasam.org adresinde)