otel dekorasyon

başa dön
31 AĞUSTOS
1104 defa Okundu

Mevsim yenilenmesi, dekorasyona bahar tazeliği...

Mevsim yenilenmesi, dekorasyona bahar tazeliği...

Mevsim geçişlerinde -ki özellikle de bahar aylarında duyulan tazelenme ihtiyacı, mekanlarda da ferahlık yaratacak şekilde yeniden organize olma duygusuna kapılmamıza neden oluyor. 

Konut ya da ofis… Günlerin uzun saatlerini geçirdiğimiz alanlarda değişiklik ihtiyacının duyulması, var olan rutinden sıyrılarak mekana yeni bir enerji yükleme isteği, insanın doğasındaki değişim ruhundan kaynaklanıyor. Ve bu değişiklikler konusunda inşaat yükünün altına girmekten kaçınanlar, hızlı ve tatmin edici sonuçlar almak isteyenler için pek çok ipucu bulunuyor.

Pencerelerinizi açın, güneş içinize doğsun!

Her şeyin başı renk, yüksek enerji ve temiz hava… Öncelikle mekanınızda kullanacağınız renkler arasından duygularınızı harekete geçirecek tonları seçin. Açık havayı iç mekana taşımanın en iyi yolu çiçeklerdir... Bir arada pek güzel görünecek saksı çiçekleri, iri yeşil yapraklı bitkiler ilk tercihlerinizden olmalıdır. Ardından hantal ve ağır mobilyalardan kurtularak sadeleşin. Ve pek tabi ki sezon trendlerine uygun renk kartelasından seçilecek pozitif renklerle duvarlarınızı boyayın. Unutmayın ki duvar renk değişikliği en kolay, en ekonomik ve en hızlı değişimin anahtarıdır. Ardında da duvar dekorunuzu ve aksesuarlarınızı uygun renk armoninize göre yeniden düzenleyin. Zeminlerdeki koyu renklerden mutlaka kurtularak daha natürel tonlara yönelip, dekorunuza pastel bir akış ekleyin. Mümkünse doğal ışığın eksiksiz mekanınıza dolmasına izin verin ki mekan atmosferiniz yaşayan ve neşeli bir hale yükselsin.

Floral desenler, çizgililer, puantiyeler her bahar her yerde…

Kış ayları sona erdiğinde doğanın heyecan verici yeniden doğuşu, mekan dekorasyonundaki tekstillerle temsil edilir. Bunun için floral desenli perdeler, kırlentler baş tacı olur. Renkleriyle huzur verirler, dokularındaki doğallıkla ruhu dinginleştirirler. 

Aksesuarlarla ışığı yansıtın…

Baharın aydınlık gün yüzlerinde güneşi daha çok hissettirecek dekorasyon objeleri şüphesiz şeffaf camlar, renkli kristallerdir. Işığın yansımasıyla oluşan doğal efektleriyle pırıltılı zamanlar yaşatırlar. Kışın sıcacık bir görsellik yüklenen şömineniz varsa baharda onu karanlıkta bırakmak yerine içine LED aydınlatmalı doğal mercanlarla renklendirilebilir, klasik heykellerle hareketlendirebilirsiniz.

Küçük dokunuşlar banyo ve mutfaklara mutlu enerji katar...

Bahar dekorasyonunda mutfaklarda ya da banyolarda da küçük değişiklikler yaparak atmosfer değiştirilebilir. En basit olarak dolapların ve depolama alanlarının kulplarında tercih edilecek renkli seramikler, tekstilde düzenlenecek parlak renk kontrastlıkları, baharın huzurunu bu alanlara taşıyabilir.

Balkon ve teras yenilemeleri bahar ruhunu yansıtacak en ferah alanlardır…

Peyzaj düzenlemelerini göz ardı etmemek, minik bir balkon da olsa yeniden düzenlemek, baharın  ruhunu yaz aylarına taşıyacak doğru bir harekettir. Ahşap masalar, rengarenk kumaş tabureler ve el boyaması saksılarla müthiş bir bahar efekti yaratmak mümkündür.