otel dekorasyon

başa dön
12 HAZİRAN
1339 defa Okundu

yüzde 100 geri dönüştürülebilir polietilen paneller şehirde

%100 geri dönüştürülebilir polietilen paneller şehirde!

Metem Plastik tarafından geliştirilen ve yüksek teknoloji ürünü olan bu polietilen paneller, sürdürülebilir malzeme kategorisindeki yerini alıyor.

Doygun renkleri ve her türlü coğrafi ve iklimsel koşula karşı dayanımı yüksek yoğunluklu bu polietilen paneller, atık malzemelerin %100 geri dönüşümünden yine %100 geri dönüştürülebilir olarak üretilmekte. Oldukça geniş bir uygulama aralığı bulunan malzeme, özellikle teknelerin oturma ve zemin alanlarında, eğlence merkezlerindeki tırmanma yapılarında, yönlendirme tabelalarında, halka açık yoğun kullanımlı sanitasyon gerekli lavabolarda ve daha pek çok alanda kullanılabilmekte. Genellikle gıda ve temizlik maddesi ambalajlarında, çöp konteynerlerinde görmeye alışık olduğumuz bu malzemenin, paneller halinde şehirde de kullanımı gittikçe yaygınlaşmakta. Kent kullanımlarının yaygınlaşması da peyzaj düzenlemeleriyle buluşturulduğunda; çevreye canlı, dinamik, eğlenceli bir hava katmakta.

Açık hava, bu panellerle renkleniyor.

Malzemenin doğal bir getirisi olarak hiçbir bakım gerektirmemesi, açık hava uygulama alanları için son derece pratik bir çözüm olarak görülmekte. Kullanım yoğunluğunun yüksek olduğu bölgelerde darbe dayanımına karşı ahşaptan daha sağlam ve demir esaslı hammaddelerden çok daha güvenilir olması da bu ürünün tercih edilirliğini yükseğe çekmekte. Bu anlamda herhangi bir rekreasyon alanında ya da parkta % 100 geri dönüşümlü HDPE kullanmak, hem tasarımları uzun ömürlü kılmakta hem de çevre dostu bilince katkı sağlamakta. Öte yandan belki de en cazip yanları oldukça doygun renklere sahip olması ve form özgürlüğüne fırsat tanıması.

Ekolojik paneller, UV ışınlarına karşı koruma filtreli ve insan sağlığına dost…

1/2", 5/8" ve 1" olmak üzere üç farklı kalınlıkta piyasaya sunulan ürün için talep edilirse özel boyutlarda ve kalınlıklarda da üretim yapılabilmekte. UV ışınlarına karşı koruma özellikli bu ürün, kesinlikle BPA içermemekte, bileşiminde VOC kimyasalını asla barındırmamakta.